2022

W Wigilię Zesłania Ducha Świętego czuwaliśmy u Matki Bożej Brzemiennej w Matemblewie. Konferencja ks. Pawła o Duchu Świętym przerywana pieśniami – posłuchaj tu

W poniedziałek 2 maja mieliśmy w Żukowie nasz dzień skupienia – „Dzień w Nazarecie”. Wkrótce zamieścimy zdjęcia. Obecnie można posłuchać:

Kazanie ks. Pawła dla dzieci

Konferencja ks. Pawła na podstawie najnowszej fali tematycznej „Miłość, która podnosi i daje nadzieję”

Pielgrzymka na Jasną Górę. Konferencja ks. Darka – kliknij tu; Homilia ks. Stefana – kliknij tu

19 MARCA – Pręgowo

19 marca w uroczystość Św. Józefa odbył się nasz dzień skupienia w Pręgowie. Konferencja ks. Pawła – posłuchaj

Oto zdjęcia (dziękujemy Eli):

17-20 LUTY – Gietrzwałd

Rekolekcje w Gietrzwałdzie na temat Posłani w pokoju Chrystusa.

Duchu Święty, natchnij mnie.
Miłości Boga, pochłoń mnie.
Po prawdziwej drodze prowadź mnie,
Maryjo, moja Matko, spójrz na mnie,
Z Jezusem błogosław mnie.
Od wszelkiego zła,
od wszelkiej iluzji,
Od wszelkiego niebezpieczeństwa
zachowaj mnie.

Zeszyt uczestnika z materiałami do rozważań (pdf)

Wszystkie nagrania z rekolekcji:

Czwartek – ks. Paweł

Piątek – ks. Sylwester

Piątek – ks. Andrzej

Sobota – ks. Sylwester

Sobota – czytania i homilia – ks. Piotr

Niedziela – medytacja z konferencją – ks. Darek

Niedziela – czytania i homilia – ks. Darek

Niekorzystne warunki pogodowe i widmo zbliżającego się konfliktu zbrojnego na Ukrainie nie odstraszyły członków i sympatyków RRN od wyjazdu na rekolekcje zimowe do Gietrzwałdu. Rekolekcje te trwały w  dniach od 17 do 20 lutego i przebiegały pod hasłem „Posłani w pokoju Chrystusa” i „ Życie z Maryją drogą miłości”. Uczestniczyło w nich 90 osób, z czego najliczniejszą grupę stanowili rekolektanci z  diecezji toruńskiej i archidiecezji gdańskiej, oraz było jeszcze kilka grup z 5 innych diecezji. Trud prowadzenia rekolekcji i przekazywania treści podjął ks. Sylwester Ćwikliński, którego  posługę wspierało gościnnie jeszcze pięciu kapłanów i diakon, a wśród nich moderator krajowy RRN ks. Dariusz Kowalczyk z Warszawy, ks. Andrzej Adamczyk z Olsztyna, ks. Ryszard Półtorak z Elbląga oraz księża Paweł Jakimcio i Piotr Bonin z diecezji Gdańskiej. 

Matka Boża Gietrzwałdzka, piękna Pani ziemi warmińskiej, z woli Bożej otoczyła wszystkich płaszczem swej opieki umożliwiając rekolektantom spokojne skorzystanie z medytacji porannych, konferencji, adoracji, sakramentu pokuty i pojednania oraz wspólnotowego różańca. Podczas piątkowej Drogi Światła, gdy zgromadziliśmy się u stóp Niepokalanej, przy cudownym źródełku, nawet świeciło słońce… Wsłuchując się w słowa Ewangelii, mogliśmy przybliżyć sobie znaczenie wezwania „Posłani w pokoju Chrystusa”.

Najistotniejszą częścią każdego dnia była Eucharystia, podczas której za pośrednictwem Pani Gietrzwałdzkiej zanosiliśmy prośby do miłosiernego Boga Ojca w intencjach płynących z naszych serc, a szczególnie błagaliśmy o pokój na Ukrainie i na świecie. 

W tym czasie darowanym od Pana Boga, w ramach rozwoju duchowego, poznawaliśmy różne zagadnienia związane z dążeniem do komunii życia z Maryją, gdyż ona zawsze prowadzi do coraz głębszego życia przykazaniem miłości, które Jezus nazwał pierwszym i najważniejszym. Komunia życia z Tą, której serce najpełniej odtwarza miłość Chrystusa, uzdalnia nas do miłości prawdziwej, o jakiej mówi „Pawłowy Hymn o Miłości”. Gdy w naszym życiu będzie „FIAT”, to i będzie „Magnifikat” – mówił ksiądz Piotr. Natomiast  brak w naszym życiu uczynków miłości obnaża prawdę, jaka w rzeczywistości jest nasza komunia z Matką Bożą. Autentyczna komunia z Maryją możliwa jest dopiero wówczas, gdy naprawdę uznajemy się za grzeszników, którzy bez miłosierdzia Bożego zginą. Matka Boża chce, abyśmy naszym życiem ukazywali wszystkim Jej miłość, byśmy świadczyli o szczególnej miłości Matki Kościoła do wszystkich. Ona pragnie w nas i przez nas kochać innych. Pragnie byśmy miłowali się Jej miłością i żeby ostatecznie zaistniała w nas w całej pełni miłość Chrystusowa. 

We wspólnocie czas szybko mijał. Duch Święty pobudzał nas do tego, by na każdym kroku świadczyć dobre uczynki wobec napotkanego bliźniego oraz przedstawić świadectwa życia wiarą. Panowała wspaniała rodzinna atmosfera. Tuż przed rozesłaniem do naszych parafii i domów, pełni wdzięczności śpiewaliśmy pieśń Maryjną ze słowami „ …. Dzisiaj światu potrzeba dobroci, by niepokój zwyciężyć i zło, trzeba ciepła, co życie ozłoci, trzeba Boga, więc ludziom nieśmy Go tak jak Ona…..Matka która wszystko rozumie…..”

Elżbieta

                                                                                                                                    

12 LUTY

W sobotę 12 lutego nasz dzień skupienia odbył się w Gdyni Dąbrowie w parafii Trójcy Świętej. Poniżej zdjęcia (dziękujemy Eli). Konferencja ks. Pawła odnosiła się do aktualnej fali tematycznej pt. MIŁOŚĆ CHRYSTUSA PRZYNAGLA NAS. Dziękujemy Teresie za nagranie –  posłuchaj

STYCZEŃ

W niedzielę Chrztu Pańskiego spotkaliśmy się u św. Rodziny w Gdyni na tradycyjnym kolędowaniu: